Lakiery i Oleje

CARVER s.r.l. Jest to firma z ponad 50-letnia tradycją, specjalizuje się w produktach do klejenia, lakierowania oraz ochrony podłóg drewnianych. Jest jedną z najważniejszych i najbardziej znanych włoskich firm, produkujących lakiery i kleje do parkietów co zapewnia także pozycję lidera na rynku europejskim. Od 1997 roku firma jest członkiem National Wood Flooring Association, niemieckiego Innung Parkett und Fußbodentechnik Nordost, American National Association oraz Australian Timber Flooring Association. Certyfikaty jakości zgodne z normami UNI EN ISO 9001:2008 i UNI EN ISO 14001:2004 ( z roku na rok potwierdzane). Certyfikat zarządzania Srodowiskiem „Environmental Managing System”, zgdony z normami UNI EN ISO 14001.

Aquafast UV to jednoskładnikowy lakier poliuretanowy na bazie wody do utwardzania powierzchni drewnianych za pomocą technologii UV. Utwardza się w kilka godzin, jest bardzo twardy, odporny na ścieranie oraz chemikalia. Idealny do stosowania na podłogach silnie i często uczęszczanych.

Podłoże powinno być odpowiednio przygotowane, gładkie, wyrównane i oczyszczone. Na tak przygotowaną powierzchnię podłogi nakładamy za pomocą wałka lub pędzla, lakier i utwardzamy maszyną typu Bulldog, Mako lub Tiger , następnie delikatnie matowimy powierzchnię. Powtarzamy czynność, nakładamy lakier oraz utwardzamy go. Całkowite utwardzenie się lakieru wynosi ok 3 – 4 godzin. W miejscach użyteczności publicznej zalecamy trzykrotne nałożnie lakieru.

Olej ECOPRO zawiera fotopolimeryzujące żywice akrylowe, stosowany jest do podłóg drewnianych, daje efekt podłogi olejowanej. Jest bardzo elastyczny i odporny na ścieranie.

Podobnie jak w przypadku lakieru Aquafast, najpierw odpowiednio należy przygotować powierzchnię podłogi, nałożyć warstwę oleju, utwardzić maszyną UV, w przypadku podłóg bardzo uczęszczanych należy nałożyć dwie warstwy oleju.

Karty techniczne produktów: